Rezistenca e ujit capacitive Touch Panel 10.1 inç me rrëmbyer Cover Glass

Përshkrim i shkurtër:

Detailed Product Description Size: 10.1 Inch Structure: 0.7mm Cover + 0.55mm ITO Sensor (G+G) Interface: USB OS Supported: Win7, Win8, Win10, XP, Android, Linux, WCE Color: Black Chipset: ILItek, EETI Water resistance Capacitive Touch Panel 10.1 inch with Tempered Cover Glass Specification: 1 Viewing area 223.72*126.28mm 2 OD of cover lens 256.9*159.46mm 3 AA of ITO sensor 224.72*127.28mm 4 OD of ITO sensor 242.58*143.31mm 5 Structure 6mm cover lens+1.1mm ITO sensor 6 ...


 • Vendi i origjinës: China
 • Brand Name: q-touch
 • Certifikimi: CE, RoHS, FCC
 • Çmimi: Negocimi
 • Details Paketimi: Paketa Standard eksportit
 • Kohë për dorëzim: 10-15days
 • Kushtet e pagesës: T / T
 • Furnizimi Aftësia: copë 20K / muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Detajuar Product Description
  Size: 10.1 inç struktura: 0.7mm mbuluar + 0.55mm ITO sensor (G + G)
  Interface: USB OS Përkrahur: Win7, Win8, Win10, XP, Android, Linux, WCE
  Ngjyrë: e zezë chipset: ILItek, EETI
  rezistencën e ujit capacitive Touch Panel 10.1 inç me rrëmbyer Cover Glass

  Specifikim:

  1 Duke parë zona 223,72 * 126.28mm
  2 OD i lente të mbuluar 256,9 * 159.46mm
  3 AA e sensor ITO 224,72 * 127.28mm
  4 OD i sensor ITO 242,58 * 143.31mm
  5 strukturë lente 6mm mbuluar + 1.1mm sensor ITO
  6 chipset ILItek, EETI
  7 transmetimi ≥85%
  8 fortësi më shumë se 7h
  9 Ambienti i punës -10-60 ℃
  10 mjedisi Storage -10-65 ℃
  11 pikat kontakt 1-10 pikë bazuar në OS.

  Projektuar panel capacitive prekje:

  • Projektuara Panele capacitive kontakt janë ndërtuar me dy shtresa paralele të ITO, por, por ndryshe nga panelet e vjetra dhe të lirë resistive prekje, shtresat Ito në një projektuar panel me prekje capacitive janë mbyllur në mes të dy fletëve prej qelqi me një ngjitës optikisht të qartë.
  • Nuk ka asnjë hendek të ajrit në mes të shtresave si në një panel me prekje resistive.
  • Modelet mbi dy shtresa paralele ITO formojnë një rrjet të kapacitoreve.
  • Fushat elektrike e këtyre kapacitoreve janë parashikuar me shtresën e sipërme të xhamit.
  • Kur përdoruesi vendos një gisht në afërsi të sipërfaqes krye të panelit me prekje, ajo çiftet me fushat elektrike.
  • Ky bashkim ndryshon vëllim e disa prej kapacitoreve në afërsi të gishtit.
  • Një algoritëm konverton këto ndryshime në vëllim në një vend përgjatë boshteve X dhe Y të panelit.

  Procesi i zhvillimit:

  • Marrin fotografi teknike konsumatorit, duke përfshirë vizatim PCAP, specifikim LCD.
  • Të rekomandojë produkteve standarde ose rregulloje produktet në bazë të kërkesave të klientit.
  • vizatim inxhinieri Oferta për konfirmim dhe plotësoni formën kick-off të projektit.
  • Të mostrave sipas vizatimit konfirmuar.
  • Korrigjoj mostrat bazuar në informatat në formularin kick-off, të mbajtur FW.
  • Dërguar mostrat për klientët për konfirmim. Ofrojnë të gjitha mbështet teknike me të cilat konsumatori do të le të paneleve kontakt punojnë mirë.
  • prodhimit Pilot.
  • Prodhim ne mase

  Përparësitë:

  • nevrik Fizikisht qelqi të mbuluar, të mbështesë një top të 500g bie në qendër nga 1.3 milion lartësi.
  • qëndrueshmëri dhe besueshmëri Enhanced
  • prova e ujit, anti-shpërthim.
  • Objektet profesionale dhe dizajn të shkëlqyer
  • Kapaciteti i prodhimit optimizuar
  • Optimizuar shkalla e prodhimit japin.

  Aplikacion:

  Automatizimi fabrikë
  Kontrollit Industrial
  Medical Equipment
  Retail kiosqeve
  Auto Industry
  terminalet POS
  Financial - ATM & Bill Pay kiosqeve
  koha Lead:

  • Për mallrat në magazinë, 2-3 ditë pas PO.
  • Për mostrat përshtatur, 15 ditë pas konfirmimit të vizatimit inxhinieri.
  • Për prodhimin në masë, 18-20 ditë pas PO.

  shërbimit Dërgesë:

  FedEx, DHL, UPS, TNT, Aramex etj

  vizatim Engineering:

  Rezistenca e ujit capacitive Touch Panel 10.1 inç me rrëmbyer Cover Glass
  Rezistenca e ujit capacitive Touch Panel 10.1 inç me rrëmbyer Cover Glass

  Excellent i papërshkueshëm nga uji:

  Rezistenca e ujit capacitive Touch Panel 10.1 inç me rrëmbyer Cover Glass


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !
  WhatsApp Online Chat !