USB 10 Point capacitive Touch Screen 14 Inch, Compatibility Strong

Përshkrim i shkurtër:

14inch USB Capacitive Multi Touch Panel for vending machine with touch screen Basic specification: Size 14 inch Total thickness 2.4±0.3mm Outline of Cover Lens 335*200±0.3mm Outline of ITO Sensor 330*195±0.3mm Viewing Area 311*176±0.3mm Active Area 314*179±0.3mm Interface USB Input voltage 5V Response time 10ms Report rate 100 HZ Input method Hand writing or capacitive pen Transmittance ﹥85% Package list 14 inch Touch panel,controller board and USB cable Advanta...


 • Vendi i origjinës: China
 • Brand Name: q-touch
 • Certifikimi: CE, RoHS, FCC
 • Çmimi: Negocimi
 • Details Paketimi: Paketa Standard eksportit
 • Kohë për dorëzim: 10-15days
 • Kushtet e pagesës: T / T
 • Furnizimi Aftësia: copë 20K / muaj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  14inch USB capacitive Multi Touch Panel për automat me monedhë me ekran me prekje

  specifikim Basic:

  madhësi 14 inç
  trashësi totale 2.4 ± 0.3mm
  Skica e Cover Lens 335 * 200 ± 0.3mm
  Skica e ITO sensor 330 * 195 ± 0.3mm
  Duke parë Sipërfaqja 311 * 176 ± 0.3mm
  Sipërfaqja aktive 314 * 179 ± 0.3mm
  Interface USB
  tensionit input 5V
  koha përgjigje 10ms
  Raporti norma 100 HZ
  Metoda input shkrim dore ose stilolaps capacitive
  transmetimi > 85%
  Lista Paketa 14 inç panel me prekje, bordi kontrollues dhe kabllo USB

  Advantage s:

  • Linja prodhimit të shumë efikase.
  • Optimizuar Vlerësoni Yield.
  • Rezoluta më e lartë, Response Sensitive & Fast.
  • Optimizuar Prodhimi Kapaciteti
  • Temperatura e lartë Procesi i aftësive.
  • Enhanced qëndrueshmëri dhe besueshmëri.
  • Facilities Professional & Design Excellent.
  • OEM pranueshme.

  Koha e dërgimit:

  • Mostrat në magazinë: 1 ~ 3 ditë pune
  • Projekti Customized: 10 ~ 15days për mostra
  • Prodhimi në masë: 10 ~ 18days

  Projektuar Capacitive prekje panel:

  • Projektuara Panele capacitive kontakt janë ndërtuar me dy shtresa paralele të ITO, por, por ndryshe nga panelet e vjetra dhe të lirë resistive prekje, shtresat Ito në një projektuar panel me prekje capacitive janë mbyllur në mes të dy fletëve prej qelqi me një ngjitës optikisht të qartë.
  • Nuk ka asnjë hendek të ajrit në mes të shtresave si në një panel me prekje resistive.
  • Modelet mbi dy shtresa paralele ITO formojnë një rrjet të kapacitoreve.
  • Fushat elektrike e këtyre kapacitoreve janë parashikuar me shtresën e sipërme të xhamit.
  • Kur përdoruesi vendos një gisht në afërsi të sipërfaqes krye të panelit me prekje, ajo çiftet me fushat elektrike.
  • Ky bashkim ndryshon vëllim e disa prej kapacitoreve në afërsi të gishtit.
  • Një algoritëm konverton këto ndryshime në vëllim në një vend përgjatë boshteve X dhe Y të panelit.

  vizatim teknik:

  USB 10 Point capacitive Touch Screen 14 Inch, Compatibility Strong

  USB 10 Point capacitive Touch Screen 14 Inch, Compatibility Strong


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !
  WhatsApp Online Chat !