Отпорност на вода на допир капацитивни панел 10.1 инчен со калено стакло Корица

Краток опис:

Detailed Product Description Size: 10.1 Inch Structure: 0.7mm Cover + 0.55mm ITO Sensor (G+G) Interface: USB OS Supported: Win7, Win8, Win10, XP, Android, Linux, WCE Color: Black Chipset: ILItek, EETI Water resistance Capacitive Touch Panel 10.1 inch with Tempered Cover Glass Specification: 1 Viewing area 223.72*126.28mm 2 OD of cover lens 256.9*159.46mm 3 AA of ITO sensor 224.72*127.28mm 4 OD of ITO sensor 242.58*143.31mm 5 Structure 6mm cover lens+1.1mm ITO sensor 6 ...


 • Место на потекло: Кина
 • Името на брендот: q допир
 • Сертификација: CE, ROHS, FCC
 • Цена: Преговори
 • Детали за пакување: Стандарден пакет извоз
 • Време на испорака: 10-15days
 • Начин на плаќање: T / T
 • Набавка Способност: 20K парчиња / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детален Опис на производот
  големина: 10,1 Inch Структура: 0.7mm Капак + 0.55mm ITO сензор (G + G)
  интерфејс: USB Поддржано оперативен систем: Win7, Win8, Win10, XP, Андроид, Linux, WCE
  боја: црна чипсет: ILItek, EETI
  отпорност на вода на допир капацитивни панел 10,1 инчи со темпериран стакло Корица

  спецификација:

  1 гледање област 223,72 * 126.28mm
  2 OD на капакот леќа 256,9 * 159.46mm
  3 АА на Ито сензор 224,72 * 127.28mm
  4 OD на ITO сензор 242,58 * 143.31mm
  5 Структура 6mm леќата + Ито сензор 1.1mm
  6 чипсет ILItek, EETI
  7 пренесување ≥85%
  8 цврстина повеќе од 7H
  9 Работна околина -10-60 ℃
  10 чување на животната средина -10-65 ℃
  11 допир поени 1-10 поени врз основа на оперативниот систем.

  Проектирани капацитивни допир на панелот:

  • Проектирани капацитивни допир панели се изградени со две паралелни слоеви на Ито, но, но за разлика од стариот и евтин допир резистивни панели, слоеви Ито во предвидениот капацитивни екран на допир се запечатени меѓу два листа од стакло со оптички јасно лепило.
  • Не постои воздух јазот помеѓу слоевите како во осетлив на допир панел.
  • Моделите на две паралелни слоеви Ито се формира мрежа на кондензатори.
  • Електрични полиња на овие кондензатори се проектирани преку горниот слој од стакло.
  • Кога корисникот го става прстот во близина на врвот површината на екранот на допир, тоа двојки со електрични полиња.
  • Оваа спојка менува капацитетот на повеќе од кондензатори во близина на прст.
  • Алгоритам претвора овие промени во капацитетот на локација по X и Y оските на панелот.

  Процесот на развој:

  • Прием на техничка датотеки на клиентите, вклучувајќи PCAP цртање, LCD спецификација.
  • Препорачај стандардни производи или да прилагодите производи врз основа на барањата на клиентите.
  • Понуда инженеринг цртеж за потврда и да се пополни во форма Лансирањето на проектот.
  • Направи примероци според потврдените цртање.
  • Debug на примероци врз основа на информациите форма удар-оф, да ги задржи FW.
  • Испрати примероци на клиентите за потврда. Нудат сите техничка поддршка со која клиентите ќе ги споделите со допир панели работат добро.
  • Пилот производство.
  • Масовното производство

  предности:

  • Физички калено стакло капак, поддршка на топката од 500g паѓа на центарот од 1,3 милиони височина.
  • Зголемена издржливост и сигурност
  • Вода доказ, анти-експлозија.
  • Професионални капацитети и одличен дизајн
  • Оптимизиран капацитет за производство
  • Оптимизиран стапка на принос производство.

  примена:

  Индустриска автоматизација
  индустриска контрола на
  медицинска опрема
  на мало киосци
  авто-индустријата
  POS терминали
  Финансиски - АТМ и Бил Плаќаат киосци
  Водечко време:

  • За стоки на залиха, 2-3 дена по PO.
  • За прилагодено примероци, 15 дена по потврдувањето на инженерски цртеж.
  • За масовно производство, 18-20 дена по PO.

  Испорака на услуги:

  FedEx, DHL, UPS-от, ТНТ, Aramex итн

  Инженеринг цртеж:

  Отпорност на вода на допир капацитивни панел 10.1 инчен со калено стакло Корица
  Отпорност на вода на допир капацитивни панел 10.1 инчен со калено стакло Корица

  Одлична водоотпорен:

  Отпорност на вода на допир капацитивни панел 10.1 инчен со калено стакло Корица


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !
  WhatsApp Online Chat !