USB 10 Точка на допир капацитивни 14 инчен, Силен компатибилност

Краток опис:

14inch USB Capacitive Multi Touch Panel for vending machine with touch screen Basic specification: Size 14 inch Total thickness 2.4±0.3mm Outline of Cover Lens 335*200±0.3mm Outline of ITO Sensor 330*195±0.3mm Viewing Area 311*176±0.3mm Active Area 314*179±0.3mm Interface USB Input voltage 5V Response time 10ms Report rate 100 HZ Input method Hand writing or capacitive pen Transmittance ﹥85% Package list 14 inch Touch panel,controller board and USB cable Advanta...


 • Место на потекло: Кина
 • Името на брендот: q допир
 • Сертификација: CE, ROHS, FCC
 • Цена: Преговори
 • Детали за пакување: Стандарден пакет извоз
 • Време на испорака: 10-15days
 • Начин на плаќање: T / T
 • Набавка Способност: 20K парчиња / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  14inch USB Капацитивните Мулти екран на допир за вендинг машина со екран на допир

  Основна спецификација:

  големина 14 инчи
  вкупна дебелина 2.4 ± 0.3mm
  Резиме на леќата 335 * 200 ± 0.3mm
  Резиме на Ито сензор 330 * 195 ± 0.3mm
  Прикажување Површина 311 * 176 ± 0.3mm
  активни Површина 314 * 179 ± 0.3mm
  интерфејс USB
  влезен напон 5V
  Време на одговор 10ms
  извештај стапка 100 Hz
  Влезен метод ракопис или капацитивни пенкало
  пренесување > 85%
  листа пакет 14 инчен панел на допир, контролор одбор и USB кабел

  Предност е:

  • Високоефикасни производна линија.
  • Оптимизиран Принос курс.
  • Највисока резолуција, чувствителни и брз одговор.
  • Оптимизиран Капацитет за производство на
  • Висока температура процес способност.
  • Зголемена издржливост и доверливост.
  • Професионални капацитети и одличен дизајн.
  • OEM прифатливо.

  Време на испорака:

  • Примероци на залиха: 1 ~ 3 работни дена
  • Прилагодено проектот: 10 ~ 15days за примероци
  • Масовното производство: 10 ~ 18days

  Проектирани Капацитивни допир панел:

  • Проектирани капацитивни допир панели се изградени со две паралелни слоеви на Ито, но, но за разлика од стариот и евтин допир резистивни панели, слоеви Ито во предвидениот капацитивни екран на допир се запечатени меѓу два листа од стакло со оптички јасно лепило.
  • Не постои воздух јазот помеѓу слоевите како во осетлив на допир панел.
  • Моделите на две паралелни слоеви Ито се формира мрежа на кондензатори.
  • Електрични полиња на овие кондензатори се проектирани преку горниот слој од стакло.
  • Кога корисникот го става прстот во близина на врвот површината на екранот на допир, тоа двојки со електрични полиња.
  • Оваа спојка менува капацитетот на повеќе од кондензатори во близина на прст.
  • Алгоритам претвора овие промени во капацитетот на локација по X и Y оските на панелот.

  Техничко цртање:

  USB 10 Точка на допир капацитивни 14 инчен, Силен компатибилност

  USB 10 Точка на допир капацитивни 14 инчен, Силен компатибилност


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !
  WhatsApp Online Chat !