Дебела поклопец на објективот USB Капацитивните Мулти екран на допир за 15,6 "екран на допир монитор

Краток опис:

Thick Cover Lens USB Capacitive Multi Touch Screen for 15.6″ Touch Screen Monitor Product Specification: Size: 15.6inch Total Thickness: 2.4±0.3mm Outline of Cover Lens: 386.81*237.12±0.3mm Outline of ITO Sensor: 360.72*212.82±0.3mm Viewing Area: 345.23*194.54±0.3mm Active Area: 348.23*197.54±0.3mm TP Structure: G+G Controller: ILITEK, WEIDA, EETI, Silicon Works etc.(Optional) Cover glass thickness: 1.1mm,1.8mm,2mm,3mm,4mm,5mm,6mm (Optional) Cover glass treatments: ...


 • Место на потекло: Кина
 • Името на брендот: q допир
 • Сертификација: CE, ROHS, FCC
 • Цена: Преговори
 • Детали за пакување: Стандарден пакет извоз
 • Време на испорака: 10-15days
 • Начин на плаќање: T / T
 • Набавка Способност: 20K парчиња / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Дебела поклопец на објективот USB Капацитивните Мулти екран на допирза 15,6 "екран на допир монитор

  Спецификација на производот:

  големина: 15.6inch
  Вкупно Дебелина: 2.4 ± 0.3mm
  Резиме на леќата: 386,81 * 237,12 ± 0.3mm
  Резиме на Ито сензор: 360,72 * 212,82 ± 0.3mm
  Прикажување Површина: 345,23 * 194,54 ± 0.3mm
  Активни Површина: 348,23 * 197,54 ± 0.3mm
  TP Структура: G + G
  Управувач: ILITEK, Weida, EETI, Силиконската дела итн (по избор)
  Покријте стакло дебелина: 1.1mm, 1.8mm, 2mm, 3мм, 4mm, 5mm, 6mm (по избор)
  Покријте стакло третмани: AG, AR, AF, AE (по избор)
  CTP интерфејс: USB
  Операционен систем: Win7, Win8, Win10, WCE, Андроид, Linux, XP
  Работна температура и влажност: -20 ° C ~ 70 ° C, 20 ~ 85% RH, не-кондензација
  чување на животната средина и влажност: -30 ° C ~ 80 ° C, 20 ~ 85% RH, не-кондензација
  транспарентност ≥85%
  Време на одговор: <10ms
  Ди воздух празнење: 8KV
  Ди Контакт празнење: 4KV
  Пен притискање на живот: ≥10,000,000 / точка
  Пен лизгачки Трајност: ≥500,000 пати
  Прст допир живот: ≥35,000,000 пати
  сертификати: CE, FCC, ROHS
  сооднос: 16: 9
  стапка на извештајот: 100Hz
  Влезен метод: Прст или осетлив на пенкало
  Гаранција: 1 година

  капацитивни екран на допир :

  Екран на допир капацитивни е многу различно со традиционалните екран осетлив на допир. Кога се работи на екран осетлив на допир, може да се суди само точка на допир. И ако има две или повеќе точки на допир, не може да се донесат правилни решенија. Па на екран осетлив на допир се однесува само да се суди неколку едноставни активности како што клик, drag and drop. капацитивни мулти-екран на допир може да се распаѓаат на допир на корисникот во colleting мулти-точка сигнал и утврдување на значењето на сигнали, и завршување на пресудите на комплексни акција. Исто така, можете да го почувствувате кога ќе нежно допирајте го проектира на допир капацитивни сензор панел. Подобра издржливост, брзина на пренос светлина повеќе од 90%, високо ниво на транспарентност во однос на традиционалниот екран осетлив на допир се предностите на нашите производи.

  Време на испорака:

  • Примероци на залиха: 1 ~ 3 работни дена
  • Прилагодено проектот: 10 ~ 15days за примероци
  • Масовното производство: 10 ~ 18days

  Најчесто поставувани прашања:

  • П: Дали сте фабрика или трговско друштво?
  • А: Ние сме една фабрика.
  • П: Дали вашите производи имаат CE и RoHS сертификати?
  • О: Да.
  • П: Што е метод на превозот?
  • А: Со морето / воздух / Express, кои методи ќе се користат врз основа на барањата на клиентите.
  • П: Што е начин на плаќање?
  • A: T / T, 30% депозит пред производство, биланс пред пратката.
  • П: Која големина на екран на допир може да се произведуваат?
  • A: 3,5 "до 65", на поголема големина се истражување и развој.

  примена:

  • Екран на допир Сите во еден Компјутери
  • Лаптоп екран на допир
  • Поз машина
  • Индустриска контрола на индустријата
  • на допир монитор
  • информации киосци
  • Игри, лотарија и др
  • Мултимедија маркетинг
  • Банкарство / Fanancial систем
  • Табела допир

  Технички цртежи:
  Дебела поклопец на објективот USB Капацитивните Мулти екран на допир за 15,6 "екран на допир монитор

  Дебела поклопец на објективот USB Капацитивните Мулти екран на допир за 15,6 "екран на допир монитор


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !
  WhatsApp Online Chat !